Parke Fiyatlari, Laminat Parke , PVC Zemin Kaplama , Epoksi Zemin Kaplama

Laminat Parke

Laminat parke, ahşap, taş ve karo gibi doğal malzemelerin en yakın replikasını vermek üzere tasarlanmış, odun lifinden yapılmış çok katmanlı bir zemin kaplama malzemesidir. Tek bir işlemde çok yüksek sıcaklık ve basınçta preslenen farklı katmanlardan yapılmıştır. Çekirdek katman, reçine ile güçlendirilmiş yüksek yoğunluklu lif levhadan yapılmıştır. Bunun üzerine, basılı görsele sahip dekoratif bir katman (genellikle ahşap, taş veya karo). Bu daha sonra, yüzeyi günlük aşınma ve yıpranmadan korumak için üstüne yerleştirilen şeffaf bir kaplama ile örtülür. Kaplama, leke tutmayan sızdırmaz yüzeyi sayesinde bakıma da yardımcı olur. Tasarımınıza ve stil tercihlerinize bağlı olarak bir dizi yüzey arasından seçim yapabilirsiniz (derin mattan yüksek parlaklığa kadar).

laminat parke

1. Yüksek dirençli koruma yüzeyi

2. Premium dekoratif katman

3. Yüksek yoğunluklu çekirdek levha

4. Son derece stabil dengeleme katmanı

Laminat Parke Avantajları

Parkeye uygun fiyatlı bir alternatif - Laminat parkenin önemli bir avantajı fiyattır. Laminata ahşap, doğal taş veya seramik karo görünümü veren benzersiz bir kabartma tekniği sayesinde parke zeminlere en uygun alternatifi sunan doğal görünümlü bir zemine sahip olmayı tercih edebilirsiniz. Dayanıklı– İşlenmiş, ekstra güçlü laminat üst tabakası, onu sürtünmelere, çizilmelere ve lekelere karşı oldukça dirençli hale getirir. Temizliği ve bakımı kolay – Laminat zeminlerin sıkı kilitleme sistemleri pürüzsüz bir üst katman oluşturarak, toz ve kirin yüzeye ve parçaların arasına yapışmasını önler ve silinmesini kolaylaştırır. Kir, silerek veya süpürerek kolayca çıkarılabilir ve ılık su ve hafif bir temizleyici ile nemli bir paspas kullanabilirsiniz. Uygulaması kolay– Laminat parke genellikle, tahtaları kolayca bir araya getirmenize olanak tanıyan basit bir klik sistemine sahiptir.

Laminat Parke Dezavantajları

Orijinal bir malzeme değil, ahşaptan yapılmış olsa bile, replika bir malzemedir - Kullanılan fotoğrafın kalitesine bağlı olarak laminat, taklit etmeye çalıştığı orijinal malzemeye kıyasla sahte görünebilir. Yeniden cilalanamaz - Laminat, lamineden çok daha incedir ve laminatın üst tabakası hasar gördüğünde veya aşındığında, onu zımparalayamaz ve lamine gibi yeniden cilalayamazsınız. Su hasarına duyarlı – Reçine kaplı üst katmanın altında laminat, bir odun yongası kompozit katman içerir. Bu, laminat zeminlerinizi olası su hasarlarından korumanız gerektiği anlamına gelir. Dökülenleri hemen temizlemelisiniz. Suyun yüzeye nüfuz etmesini önlemek için üst katmanın bütünlüğünü korumak da çok önemlidir. Duran su, sert ovma cihazları veya temizlik ürünleri ile uygun olmayan temizleyici ve aşırı darbeler, zeminin üst katmanını erken yıpratabilir. Onarılması zor – Bir parçanın yüzey hasar görmüşse, onu özel bir alet takımı ile onarma şansınız vardır, ancak çok hasar görmüş olduğu için plakayı değiştirmeniz gerekirse, tüm laminat zeminin sökülmesi ve değiştirilmesi gerekir.

tarkett-iq-granit-pvc-zemin-kaplama-modelleri

Tarkett IQ Granit PVC Zemin Kaplama Modelleri

PVC Zemin Kaplama

PVC zemin kaplama, zemin kaplama sistemlerinde en yaygın uygulamalardan biridir. PVC zemin kaplama, özellikle de “dayanıklılık” ile ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle oldukça fazla talep edilen bir yer kaplama modeli olma özelliğindedir.

PVC (Vinil) doğal olmayan sentetik bir plastik türüdür. Klor ve etilen’den (ham petrol ürünü) imal edilir. İşlendiklerinde, genellikle vinıl olarak adlandırılan Polivinil Klorür (PVC) maddesi oluşturmak ü zere bir Petro kimyasallardan üretilmiş plastik temelli bir malzeme olan ve çoğu kez vinil olarak adlandırılan pvc zemin kaplama, dünyada ikinci en çok kullanılan plastikleştirilir.

Homojen PVC zemin kaplama, okul, hastane, ofis gibi ticari tip mekanların zeminlerinde kullanılabilen 2mm kalınlığında tek katmanlı ve rulo olarak uygulanan bir yer döşemesi türüdür. Homojen PVC zemin kaplama rulo olarak yapıştırıcılar ile yerinde montajlanmaktadır.

Epoksi Zemin Kaplama Uygulaması

Epoksi Zemin Kaplama Uygulamamız

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi coating daha çok orta hafif yüklerin taşındığı, ekonomik bir epoksi çeşididir. Kolay ve hızlı uygulanır. Transpalet ve forklift üzerinde yürüyebilir, fakat uzun vadede multilayer epoksi kadar verimli olmayabilir. Sürekli ıslanan ve yağlı zeminlerde uygulanabilir, genellikle sanayi sitelerinde oto servislerinde ve kısa süreli depolarda tercih edilebilir. Kolay temizlenir,hızlı uygulanır, estetik ve güzel görünüm sağlar.Hijyenik bir alan sağlar, toz ve kir tutmaz. Yağın ve kirin betonun içerisine sinmesine izin vermez, temizliği rahattır. Darbe ve kimyasal dayanımı normaldir.

Epoksi coating kaplama diğer epoksi uygulamaları gibi aşınmış ve çukurlaşmış eski zeminlerde ve yeni zeminlerde uygulanır. Çok kalın bir uygulama olmadığından pürüzlülüğü zeminin yapısına göre değişebilecektir. Ekonomik bir uygulamadır, multilayer ve self leveling epoksi kaplamasına göre daha maliyeti daha düşüktür. Çünkü daha az malzeme sarfiyatı vardır. Bundan dolayı kısa süreli ve özellikle tesislerde ve depolarda kiracı olup mülk sahibi olmayan işletmeler tarafından daha çok tercih edilir. Hızlı ve kısa sürede uygulanır, son kat üzerinden en az 24 saat geçmesi gerekir.​

Özellikleri

- Kolay Temizlenebilme niteliği

- Bakteri barındırmaz.

- Pürüzsüz yüzey

- Talepten daha çok zemin mevcut yapısı pürüzlülük oranını daha fazla belirler.

- 0,3-1 mm arasında kalınlığı değişir.

- Hızlı ve rahatlıkla uygulanır.

- Su geçirmez, toz tutmaz

- Onarımı, bakımı kolay ve ucuz

- Zemin tutucuğulu normaldir

- Tozu ve kiri tutmaz.

çamsan parke fiyat grafiği

2023 Güncel Laminat Parke Fiyatları

Ekonomi hareketliliği yüzünden fiyatlar oldukça oynak. Yandaki resimde Çamsan Aspendos Çam AC4 8mm laminat parkenin 5 ayda %30 oranında zamlandığını görebilirsiniz. Güncel fiyatları bizi arayarak veya whatsapp numaramızdan ulaşarak öğrenebilirsiniz

Hiçbir projeniz Altaya Mimarlık için çok büyük veya küçük değil.

Ön görüşme ayarlamak için hemen arayın