Mutfak Tadilatı ve Mutfak Yenileme

Anahtar teslim mutfak yenileme, komple mutfak yenileme tadilatı veya mutfak genişletme işlemleri gibi büyük projelerde alıcının tüm işlemleri tek bir firmaya veya müteahhide vererek, işin başından sonuna kadar tamamen tamamlanmasını istediği bir hizmettir. Bu hizmet kapsamında, mutfak yenileme işlemlerinin yanı sıra, duvar ve tavan işleri, elektrik ve su tesisatı, fayans döşeme, mobilya montajı gibi tüm işlemler yapılır. Bu sayede, alıcı tüm süreci tek bir firmaya veya müteahhide vererek, işin tamamlanmasını ve ek masraf yapmaktan kaçınmayı tercih edebilir. Anahtar teslim mutfak yenileme hizmeti, alıcılara zaman ve stres tasarrufu sağlar ve mutfağın eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde teslim edilmesini garanti eder.

Banyo Tadilatı için buraya bakın →

mutfak tadilatı

2023 Mutfak Yenileme Maliyeti

Mutfak tadilatı fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişebilir ve sabit bir fiyat belirlemek mümkün değildir. Firmamızdan keşif hizmeti alarak, mutfak tadilatı için en hızlı fiyat teklifini alabilirsiniz. 2023 yılı itibariyle, standart bir mutfak tadilatı fiyat aralığı 100.000 TL ila 150.000 TL arasında yer almaktadır. Ancak, yapılan işin kapsamına ve kullanılacak malzemelere göre fiyatlar artabilir veya azalabilir. Amacımız, mutfakları daha kullanışlı ve konforlu hale getirerek ev hanımlarının mutfağı daha rahat kullanmasını sağlamaktır.

# Yapılacak Uygulama Ortalama Tutar
1 Yıkım,Kırım Söküm İşleri 5.000 TL
2 Elektrik ve Su Tesisatı 18.000 TL
2 Fayans Döşeme (30m2) & Granitlerin döşenmesi(Granit yapıştırcıları,derz dolguları) 17.000 TL
2 Alçıpan Asma Tavan, Boya Badana 15.000 TL
2 1.sınıf Özel Akrilik kapaklı soft menteşeli Mutfak Dolabı (Montaj Dahil) + Diğer mobilya montajları(batarya,çekmece kızak,kulplar) 48.000 TL
2 Toplam 103.000 TL
mutfak tadilatı

Ücretsiz Keşif ve Ölçümleme

Adresinizde ücretsiz keşif yapıldıktan sonra teklif sunulur. Eğer anlaşma sağlanırsa, tadilat öncesinde aşağıdaki adımlar uygulanacaktır.

- Ücretsiz Keşif

- Konsept Seçimi

- Proje ve Ölçülendirme

- Renk Boya Seçimi

- Mutfak dolabı, Mutfak tezgahı ve Evye için karar verilir

- Siparişler Oluşturulur

- Fayans ve Seramik Seçimi Yapılır

- Tadilata Başlanacak Gün Planlanır

mutfak tadilatı

Mutfak Tadilat Aşamaları Nelerdir?

Mutfak tadilat ve yenileme işleri genellikle yıkım ve hafriyatla başlar, ancak bazı durumlarda kırma işlemi olmadan çözümler bulunabilir. Mutfak tadilat ve yenileme süreci genellikle aşağıdaki aşamalardan oluşur.

1- Fizibilite ve projelendirme aşaması

Mutfak tadilatı için öncelikle, alanda keşif yapılır ve gerekli ölçümler alınarak kağıt üzerinde taslak çizilir. Sağlamlık prensiplerine uygun olarak profesyonel mühendis desteği ile başlanır ve daha sonra mekanı kullanacak kişinin tercihleri ve bütçesi göz önünde bulundurularak, profesyonel iç mimar ile tasarım yapılır ve proje çizilir. Dolaplar, evye ve beyaz eşyaların (buzdolabı, bulaşık makinesi, fırın, ocak, davlumbaz, mikrodalga fırın) yerleri ve boyutları öncelikle belirlenir. Sonrasında yerleşim planı hazırlandıktan sonra, sıhhi tesisat, elektrik tesisatı, prizler, anahtarlar, doğalgaz tesisatı ve tavan aydınlatmalarının yerleri planlanır.

mutfak tadilatı

Mutfak Tadilat Aşamaları Nelerdir?

2- Malzeme seçimi

Mutfak tadilatı için, profesyonel mimarın yardımıyla belirlenen bütçeye uygun malzemeler seçilir, kullanıcının istekleri de dikkate alınır. Mobilyanın malzemesi, tamamen kullanıcının zevkine ve bütçesine göre belirlenir. Seçenekler arasında sunta, MDF panel, High Gloss panel, Acrylic panel veya Lake bulunur. Kullanıcının tercihlerine göre avangart, country, klasik, modern, spor vb. tarzlar arasından seçim yapılır ve buna uygun dolap kulpları seçilir. Mobilya, duvar ve zemin renkleri, birbirleriyle uyumlu olacak şekilde seçilir. Tezgah seçimi ve tezgah arası seçimi, seçilen malzemelerin uyumu, bütçe ve performans doğrultusunda belirlenir. Tezgahın, suya, çizilmelere ve lekelere karşı dayanıklı olması önceliklidir. Tezgah arası malzemesinin seçimi ise görsellik açısından belirlenir. Taban malzemesi olarak parke, laminant parke, seramik, mermer vb. seçenekler kullanılabilir.

3- Söküm, kırma ve tesisat uygulaması

Eski dolaplar, tezgah, evye, döşeme vb. sökülüp tesisat için açılan geçiş yerleri uygun malzemelerle kapatılarak çıkan malzemeler ve molozlar nakledilir.

4- Zemin kaplaması, alçı ve boya

İlk olarak duvarların alçısı yapılır, ardından seçilen yer döşemesi uygulanır ve zemin boyadan önce koruma altına alınarak tavan ve duvarlar boyanır.

5- Montaj ve projenin tamamlanması

Dolaplar yerleştirilir ve montajı gerçekleştirilir. Tezgah önceden hazırlanarak yerine göre montajı yapılır. Evye takılır ve su sızıntısını önlemek için silikon kullanılır. Tezgah arası seramik, cam veya diğer malzemeler uygulanır. Anahtar ve priz grupları monte edilir. Batarya grubu takılır. Makineler yerleştirilir, tesisat bağlantıları yapılır ve proje tamamlanır.

mutfak tadilatı

Mutfak Tadilatı Kaç Gün Sürer ?

Mutfak tadilatları genellikle mutfağın büyüklüğüne, tadilatın kapsamına ve işi yapan firmanın performansına bağlı olarak sürelerinde farklılık gösterir. Özellikle kırma ve tesisat yenileme işlemleri diğer işlere göre daha uzun sürebilir. Mutfak tadilatları evin diğer bölümlerine göre daha ince işçilik gerektirdiğinden iş teslimi de uzun sürebilir. Genel olarak, mutfak tadilatları yaklaşık 15 gün içinde tamamlanır. Bu süre, sipariş edilen malzemelerin teslimatı ve montajını da kapsar. Ancak, kendi eşyalarınızı kullanmaya devam edecekseniz, bu süreyi yaklaşık bir haftaya kadar indirmek mümkündür.

mutfak tadilatı

Bizi Neden Tercih Etmelisiniz?

Tadilatınız asla yarım kalmaz! Tadilatınızın eksik kalması veya yapılmaması gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Sözleşmeli ve planlı çalışıyoruz. Bu sayede iki taraf güvence altındadır. %100 müşteri memnuniyeti sağlamaya özen gösteriyoruz ve memnuniyetiniz için en iyi seçenekleri sunuyoruz. TSE onaylı malzemeler kullanıyoruz kaliteli ve güvenilir hizmet sunuyoruz. Ayrıca zamanından önce iş teslim etmeye önem veriyoruz. Mutfağınızın her alanını titizlikle değerlendiriyoruz ve ölü alanları kullanışlı hale getiriyoruz. Disiplinli ve güler yüzlü personellerimiz ile uzun yıllar kullanabileceğiniz mutfaklar tasarlıyoruz. Küçük ve büyük tüm daireler için bütçenize uygun en uygun fiyat garantisi ve kolay ödeme seçenekleri mevcuttur.

Hiçbir projeniz Altaya Mimarlık için çok büyük veya küçük değil.

Ön görüşme ayarlamak için hemen arayın