Bölme Duvarlar

Bölme Duvar Sistemleri

Bölme duvarlar, cam, gaz, beton, alçıpan, kompakt laminant, çift cam veya ahşap gibi malzemeler kullanılarak yapılan bir uygulama biçimidir. Bu sistemler, ofisler, konferans salonları, restoranlar, kafeler, hastaneler, kültür merkezleri, toplantı ve organizasyon salonları gibi birçok alanda kullanılabilir. Ancak, en sık kullanıldıkları alanlar işyerleri ve ofislerdir çünkü geniş alanları bölümlendirerek daha verimli bir kullanım sağlarlar. Kafe ve restoranlar da bölme duvar sistemlerini ofis, mutfak kısımları ve personel soyunma odaları gibi alanları düzenlemek için sıklıkla kullanırlar. Bunların yanı sıra, lavabo ve tuvaletler gibi kalabalık ve ortak kullanım alanlarında da bölme duvar sistemleri tercih edilir ve geniş alanları bölümlendirerek daha hijyenik bir ortam sağlarlar.

ahşap bölme duvar

Ahşap Bölme Duvar

Bölme Duvar Modelleri

1- Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan bölme, hafif bir iç mekan türüdür ve çoğunlukla otellerde, hastanelerde, ofislerde ve evlerde yapılır. Güçlü, uzun ömürlü, sağlam ve bakım gerektirmeyen sağlam duvarlardan oluşurlar. Avantajları, hızlı kurulum, kuru imalat(tuğla duvar gibi sıvaya gerek duyulmaz.), hafif, mimari esneklik, ve içine konulacak izoolasyon malzemeleriyle ısı, ses ve yangın izolasyonu.

2- Moduler Bölme Duvar

Modüler bölme duvarları, istediğiniz tasarıma önceden monte edilmiş bir duvar konfigürasyonudur. Bu modüler ofis bölme sistemleri daha sonra özel bir ofise, toplantı odasına veya konferans odasına ihtiyaç duyulduğu zaman ve yerde hızla yerleştirilebilir.

3- Tuğla Bölme Duvar

Bu tip duvarlar Tuğla kullanılarak inşa edilir ve tuğlaların çimento harcı içinde sedye olarak döşenmesiyle yapılır. Bu duvar genellikle 10 cm veya 20 cm kalınlığındadır ve iki yüzü oldukça sıvalıdır. Bu duvarlar sağlam ve yangına dayanıklıdır. Tuğla bölme duvar yapımı oldukça ekonomiktir.

3- Ahşap Bölme Duvar

Ahşap bölme duvar, yapı içinde farklı bölümler oluşturulmasını sağlayan, ayrı ayrı algılanacak mekânlar yaratılmasına olanak tanıyan, hafifliği ve sağlıklı yapısı ile ön planda tutulan bir yapı öğesi olarak tanımlanmaktadır.

Hiçbir projeniz Altaya Mimarlık için çok büyük veya küçük değil.

Ön görüşme ayarlamak için hemen arayın