Asma Tavan, Asma Tavan Modelleri & Asma Tavan Fiyatları

Asma Tavan Sistemleri

Asma Tavan Nedir ?

Asma tavanlar, üstteki yapısal döşeme levhasından asılan ve döşeme levhasının alt tarafı ile asma tavanın üstü arasında bir boşluk oluşturan ikincil tavanlardır. Asma tavan ile yukarıdaki yapısal döşeme levhası arasındaki boşluk genellikle 30 - 40cm arasındadır, bu nedenle genellikle asma tavan veya asma tavan olarak adlandırılırlar. Asma tavanlar, aksi takdirde binanın iç görünümünü değiştirecek çirkin telleri ve kurulumları gizlemek için yararlı bir alan sağladıkları için ticari mülklerde çok popülerdir. Asma tavan montajı ile elde edilen alan, ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC) hizmetleri ile sıhhi tesisat ve kablolama hizmetlerinin dağıtımı için faydalı olduğu ve ayrıca hoparlörlerin, aydınlatma armatürlerinin, kablosuz antenin, CCTV'nin kurulumu için bir platform sağladığı kanıtlanmıştır. Yangın ve duman dedektörleri, hareket dedektörleri, sprinkler vb.

baffle asma tavan

Baffle Asma Tavan

Asma Tavan Modelleri

1- Alçıpan Asma Tavan

Alçı levha (bazen alçıpan olarak da anılır), ticari binalarda ve konutlarda asma tavanlar için yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Orta derecede dayanıklıdır ve nispeten ucuzdur; aynı zamanda düz bir görünüm oluşturur. Boşluk alandaki tesisat kısmına müdahale kapağı ile erişilebilir.

2- Metal Asma Tavan & Taşyünü Asma Tavan

Tavan paneli olarak da bilinen tavan karoları, demonte sistemlerde yaygın olarak kullanılan, nispeten ekonomik ve montajı basit olan hafif ürünlerdir. Tavan döşemeleri çoğunlukla taşyününden yapılır, ancak cam elyafı, metal, ahşap, plastik vb. gibi başka malzemeler de mevcuttur.Bir alüminyum ızgaraya yerleştirilen karolar, bir miktar ısı yalıtımı sağlar ancak genellikle bir odanın estetiğini ve akustiğini iyileştirmek için tasarlanırlar. Ticari, konut ve endüstriyel uygulamalarda yaygın olarak kullanılırlar. Döşemeler, iki tür ızgaradan birini kullanma eğilimindedir: açık veya clipin

3- Baffle Asma Tavan

Baffle asma tavan malzemeleri kullanıldığı mekanın hacmini düşürmeden tavan yüksekliğini azaltmak için sıklıkla tercih edilmektedir.Baffle asma tavan panelleri; Tavanda farklı ölçülerde dikey olarak asılan metal panellerdir. Lineer dikey tasarım, tavan arasında hava sirkülasyonu sağlarken, farklı ebat ve panel mesafeleri sayesinde tavandaki elektrik ve mekanik tesisatların gizlenmesine olanak sağlar.

taşyünü asma tavan

Taşyünü Asma Tavan

2023 Asma Tavan m2 Fiyatları

Fiyatlar değişkendir. Malzeme fiyatları sürekli değiştiğinden farklı fiyat çıkabilir. Ayrıca 1000 m2 alana verilecek fiyat ile 6 m2 banyo alanına verilecek fiyat aynı değildir.

# Asma Tavan Sistemi Malzeme (m2) Malzeme+İşçilik
1 ALÇIPAN ASMA TAVAN 195 TL 255 TL
2 ALÜMİNYUM ASMA TAVAN 270 TL 350 TL
3 BANYO ASMA TAVAN 270 TL 420 TL
3 CLIP-IN ASMA TAVAN 270 TL 350 TL

Hiçbir projeniz Altaya Mimarlık için çok büyük veya küçük değil.

Ön görüşme ayarlamak için hemen arayın